zenica üniversitesi

Zenica Universitesi

Zenica Üniversitesi ne kadar başarılı ve saygın bir üniversite olduğunu bilen kişiler sürekli olarak bizlerle iletişime geçmeleri gerekir.

Zenica Üniversitesi Hakkında Merak Edilen Her Şey

Zenica Üniversitesi

Bosna Hersek’te eğitim veren üniversiteler Avrupa standartlarında kaliteli ve iyi bir eğitim verebilmeleri amacıyla tüm Avrupa da bulunan üniversitelere denk ve uygun bir hale getirilmek amacıyla Bologna Kriterleri sürecine katılmışlardır. Bu üniversitelerden biriside Zenica Üniversitesidir. Bosna Hersek’in köklü üniversitelerinden biri olan Zenica Üniversitesi 1959-1961 tarihleri arasında eğitimin geliştirilmesi ve bilime destek olmak amacıyla yükseköğretim olarak devlet tarafından karar alınarak açılmış bir üniversitedir. İlk olarak Metalurji Mühendisliği Fakültesi olarak kurulmuştur.

zenica üniversitesi avantajları

1- Zenica üniversitesinde okumak sizleri yeni bir iş hayatına girişim bulunduğunuzda avrupa ülkelerinin mavi diplomasına sahip olduğunuzdan dolayı ekstradan sizlere destek çıkabilirler.

2- Alacağınız mavi diploma sayesinde insanların yanında her daim eğitimli ve gelişimli bir kişi olacak ve işlerinizde her daim ön planda olabileceksiniz.

3- AB ülkelerinde kullanacağınız üniversite mavi diploması sayesinde kariyer hayatınızı daha iyi bir şekilde elde edecek ve geliştirebileceksiniz.

Bu üniversite kendini devamlı geliştiren, yenileyen ve bilimsel anlamda gelişen ve zenginleşen bir üniversite olarak Makine Mühendisliği Fakültesini ilerleyen zamanlarda uzman teknik bilgisinin artması için yeni programlarla daha da zenginleştirmiştir.

Savaş sonrası geçen sıkıntılardan sonra halk komitesinin kararıyla ilerleyen ve geliştirilen Zenica Üniversitesi Bosna Hersek Üniversite bölümleri ile ortaklaşa çalışmalar yapmıştır. Bilimde, bilimsel düşünceyi ve akla önem veren bir üniversitedir. Bu yüzden en sıkıntılı önemli olan savaş döneminde dahi diğer üniversitelerin desteğini alarak bilimde ilerleme kaydetmiştir.

zenica üniversitesi başvuru tarihi Bir devlet üniversitesi olarak kurulan Zenica Üniversitesi, öğrenciler tarafından diğer devlet üniversiteleri içinde ilk tercih edilen üniversitedir. Ülkenin demokratik yapısının değiştiği bir zamanda, yani 1994 yılından itibaren eğitime açtığı Eğitim Fakültesi ile birlikte üniversiteler arasında yerini almıştır.

Zenica Üniversitesi ve Gelecek

Maddi cihetten düşünüldüğü ve özellikle devlet üniversitesi özelliği taşımasıyla Zenica Üniversitesi fiyatlar ve harçlar noktasında büyük bir avantaja sahiptir. Devlet ve halk komitesi tarafından desteklenen üniversitede eğitim görmek isteyen talebeler din, dil, ırk, kültür, kılık kıyafet açısından herhangi baskı, zorlama, dışlanma gibi şeylere maruz kalmamaktadırlar. Çünkü tüm Avrupa da bulunan üniversitelerin eğitimdeki kaliteyi ve uyumu sağlamak amacıyla Bologna Kriterleri sürecine dâhildirler. Eğitim Fakültesinde açılan sınıf öğretmenliği ve anaokulu öğretmenliği bölümleri kısa zamanda zenginleşmeyi ve gelişmeyi başarmıştır.

zenica üniversitesi mavi diploma fırsatıYurtdışından ve özellikle Türkiye’den eğitim görmek amacıyla gelen öğrencilere ev sahipliği yapan üniversite uzman eğitimcileri ile talebelere çeşitli sorunlarını ve problemlerini çözmede danışmanlık ve rehberlik hizmeti vermektedir.

Çok zengin kaynaklara sahip olan kurum, çok farklı ve çeşitli bölüm seçenekleri ile öğrencilere hizmet vermektedir. Ayrıca öğrencilere dil programlarından rehberlik, akademik noktada yüksek lisans, doktora yapmak isteyen talebelere verdiği hizmetlere ek olarak, öğrencilerin karşılanması, yurtlara yerleştirilmesi, resmi işlemlerin yapılmasında, sağlık problemlerinde ve daha pek çok alanda Türk öğrencilere gerekli durumlarda yardımcı olunmaktadır.

Yurtdışında bir devlet üniversitesinde okumak isteyenler için ilk tercihiniz olabilecek yer Zenica Üniversitesidir. Yurtdışında saygın ve prestijli bir üniversitede eğitim görmek istiyorsanız Point Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık Şirketine başvurabilirsiniz.

Yurtdışı ile Zenica

Bosna-Hersek Yüksek öğretim devlet yönetiminde karar alınarak kurulan Zenica üniversitesi 1959-1961 yıllarında ilk fakülte Metalurji Mühendisliği olarak kurulmuştur. Devlet üniversitesi Zenica Üniversitesi Dobroj kantonunda bulunmaktadır. 2005 Yılında Türk dili edebiyatı bölümü açılmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi, Zenica Üniversitesi işbirliği bulunmaktadır.

zenica üniversitesi kayıt belgeleriBOSNA HERSEK ÜNİVERSİTELERİ ÖN KAYIT EVRAKLARI

  • Kimlik Fotokopisi
  • İkametgah(Nüfus Dairesinden) (Nüfus Kayıt Örneğine Eklenmemeli, Ayrı Olarak Alınmalıdır.)
  • Lise Diploma Fotokopisi (Henüz mezun değil ise daha sonra tamamlanabilir.)
  • 4×5 Ebatlarında Fotoğraf, Biyometrik, Arka Fon Beyaz (8 Adet)
  • Bu Belgeler Bosna Hersek Üniversitesi , Saraybosna Üniversitesi , Mostar Üniversitesi , Zenica Üniversitesi , Tuzla Üniversitesi İçin Geçerlidir.

Ardından uzmanların gelişim ve uygulama olarak değer kazanmaları acısından Zenica şehrinde Makine mühendislik teknik eğitim ile zenginleştirilmiştir. Halk komitesi kararları doğrultusunda ilerleyen Zenica Üniversitesi teknik olarak bilimsel düşünceyle zorlu dönemlerden (savaş dönemi) geçmiş birçok fakülteyi Bosna-Hersek’te bulunan devlet Üniversitelerinin desteğini alarak ortak işbirliği içinde ilerleme kaydetmiştir.

zenica üniversitesi bölümleri fiyatları

ZENİCA ÜNİVERSİTESİ

ÜCRETLER
Eğitim Fakültesi 4+1, Sınıf Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, BHS Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik ve Enformatik, Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Hukuk Fakültesi: Devlet ve Uluslar arası kamu hukuku, Devlet ve hukuk tarihi, Ceza Adalet Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Pedagoji Fakültesi, Okul öncesi, Sosyal pedagoji, Psikoloji, Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
İlahiyat Fakültesi: İslam Düşüncesi ve Medeniyeti, İlahiyat, Doğu Dilleri ve Edebiyatı, Matematik ve Bilgisayar bilimleri – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Zenica Üniversitesi Metalurji Fakültesi ve Malzeme Bilimi: Metalürji (Demir ve Malzeme, döküm, plastik şekillendirme),Metal Malzeme Bölümü ,Metal Malzeme Mühendisliği, Kimya Bölümü, – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Zenica Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi: Ürün Tasarım Mühendisliği, Ürün Teknolojileri Yönetimi, Cevre Bölümü, Cevre Mühendisliği, Bakım Bölümü (Madencilik, Metalürji, Motorlu araçlar, İnşaat makinaları Bakım),Endüstriyel Tasarım, Endüstriyel Ergonomi, Enerji Mühendisliği, Proses Mühendisliği Metroloji ve Otomasyon, Makine İdaresi – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
İktisat Fakültesi: İşletme Yönetimi, Ekonomi Yönetimi, Pazarlama, İşletme, Finans, Muhasebe, İstatistik – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Üniversitesi Politeknik Fakültesi : Boşnakça Eğitim İnşaat Mühendisliği – Harç Ücreti 1500 €
Genel Programlama Fakültesi:Bilgisayar Programcılığı, Yönetim bilişim sistemleri, Bilişim Donanımı Teknolojileri, Web Tasarım ve Bakımı,- Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Mimarlık Fakültesi: Bilgisayar öğretmenliği,İletişim sistemleri ve ağları – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Sağlık bilimleri Fakültesi: Fizyoloji Anatomi Patoloji,Aile Hekimliği – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Sağlık Yönetimi ( Önlisans ) – Boşnakça Eğitim Harç Ücreti 1500 €
Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp,İç hastalıkları,Nöropsikiyatri,Anne ve Çocuk Sağlığı,Cerrahi ve Rehabilitasyon Sosyal Pedagoji – Harç Ücreti Boşnakça Eğitim 3000 €

Zenica Üniversitesi Devlet Üniversitesidir. Eğitim Fakültesi Bosna-Hersek’in demokratik oluşum sırasında 1994 yılında Zenica’da kurulmuştur. İlk yıllarda Sınıf öğretmenliği ve Okul öncesi öğretmenliği eğitimleri verilirken şimdi eğitim fakültesi bir çok bölüm oluşmuş fakülte zenginleşmiştir.

zenica üniversitesi en çok tercih edilen 3 bölümAlmanya’da bulunan Goethe Enstitüsü’nün göndermiş olduğu almanca materyallerin, dokümanların kitap vs. katkıları yapmıştır. Kütüphaneyi sabah 7:30-16:00 arasında faydalanma imkanı bulan öğrenciler her türlü bilgiye ulaşmak mümkün oluyor.

zenica üniversitesi kabul şartları

  1. Lise mezunu olmak.
  2. Lisede disiplin cezası almamak.
  3. Sabıka kaydı temiz olması.
  4. Yaşam ve eğitim giderlerine ailenin karşılayacağına dair taahhütname.

Tüm öğrencinin teşvik edilmesi öğretmenler ve yetkililer sorunları giderirler. Öğrenciler Proje ve çeşitli aktiviteler sağlayabilir, ayrıca alan öğretmenleri işbirliği ile organize edilen programlara katılabilirler. (Futbol, Voleybol, Basketbol, Hentbol, Satranç)Film, Tiyatro, Dans bölümleri bulunur. ZenicaÜniversitesinde size uygun bir bölüm bulabilirsiniz. Zenica Üniversitesinde eğitim istiyorsanız başvurunuzu Point Yurtdışı Eğitim Sizler için danışmanlık karşılama, yerleştirme, dil eğitimi programlarında öğrencilerin eğitim almaları için destek veriyor. Zenica Üniversitesinde üniversiteli olmak kredili Avrupa kriterlerinde eğitimin olması avantajınızdır.

Zenica Üniversitesi Fakülteler;

Eğitim Fakültesi

İlahiyat Fakültesi

Makine Mühendisliği Fakültesi

Genel Programlama Fakültesi

Pedagoji Fakültesi

Metalurji Fakültesi

İktisat Fakültesi

Zenica Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

CV'nize ekleyebileceğiniz diploma ile yurtdışı ve yurtiçinde kolayca işe bulabilir aynı zamanda hedeflerinize daha garantili bir yoldan ilerleme şansını yakalayabilirsiniz.

Alacağınız diploma tamamıyla uluslararası geçerliliğe sahip olup tüm AB ülkelerinde en kısa sürede iş bulmanıza yardımcı olacağı büyük bir fırsat sunuyor.

#zenicaüniversitesi #zenicadaüniversiteeğitimi #zenicanerede #zenicaeğitimdili #zenicadaüniversiteeğitimi #zenicaileeğitimgörmek

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!