bosna hersek üniversite puanları

Bosna Hersek Üniversite Maliyetleri

Amacınız Bosna Hersek üniversitelerin de kaliteli bir eğitim almak ise o zaman yapmanız gereken ilk şey Bosna Hersek üniversite maliyetleri hakkında bilgi..

Bosna Hersek Üniversite Maliyetleri

Yabancı bir ülkede üniversite eğitimi almak birçok öğrencinin gelecek planları içerisinde yer alıyor. Daha iyi koşullarda ideal bir gelecek planı için farklı kültürler tanımak, yeni bir dil öğrenmek oldukça önemli.

Her sene Türkiye’den ciddi sayıda öğrenciyi bünyesinde toplayan Bosna Hersek, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı avantajıyla, daha iyi bir hayat sürmeniz için uzun ideal bir ülke. Kayıt öncesi şartlar, hangi bölümde nasıl eğitim veriliyor, dil seçeneği neler hangi okul ne kadar ücretle eğitim veriyor, hangi evraklar gerekli, yaşam koşulları nasıl gibi soruları yanıtlamak danışmanlık firmasının temel konularından.Okula başlama ve bitirme süreci için Bosna Hersek üniversite maliyetleri sorusu öğrencilerin en fazla sorduğu sorulardan ve konuyu çok yönlü ele alabiliriz.

Bosna Hersek üniversite maliyetleri okul harçları yanında kalacak yer ve gıda, kişisel diğer giderler gibi total bir hesaplamayı içinde barındırmakta. Kalacak yer konusunda Bosna Hersek’te üniversite yurtlarını aylık 110-170€ arasında kiralayabiliyorsunuz. Burada kalmak istemediğinizde 3-4 kişi ayrı ev tutarak aylık kişisel kira giderinizi 150-200€ civarında yapabilirsiniz. Daha da ekonomik bir çözüm istiyorsanız aileler eşyalı odalarını kiraya verebiliyorlar ve bir oda tutabiliyorsunuz. Bu da ev sahibinin kira talebine göre değişebiliyor. Konaklama sürecinde bilgi ve yurt, kiralık ev desteğini Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasından alabilirsiniz. Harç paralarına gelince yıllık 1000€ ile 4500€ arasında bölüm, dil ve özel- devlet üniversitesi durumuna göre değişebiliyor. Ülkenin en köklü üniversitesi olan Saraybosna Üniversitesi tıp fakültesi için Boşnakça anadilinde 2200€ ve 3200€ civarı iki aşamalı ödeme talep etmekte. Zenica Üniversitesi’nde sağlık dışında her bölümde 1500 €ile eğitim alabilirsiniz.

Bosna Hersek üniversite maliyetleri konusunda en avantajlı uygulamalardan birisi Travnik Üniversitesidir. Mimarlık, inşaat, mühendislik gibi bölümlerde Türkçe eğitim alabilir ve bunu Boşnakça eğitimden çok farklı olmayan rakamlarda elde edebiliyorsunuz.1250€ Boşnakça eğitimken Türkçe aldığınızda 1750€ ödeme oluyor. Bu durum dil sorununu ortadan kaldırma açısından da oldukça ideal. Değişik bir kültürü öğrenirken kendi dilinizde eğitim almak büyük bir avantaj.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması, sizin için tüm masrafların olduğu bir liste çıkarır ve bu liste doğrultusunda evraklar ve oturma izni vs. işlemleri de dahil genel bir ödeme fikri kafanızda oluşacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!