Sıkça Sorulan Sorular

Bosna Hersek Üniversiteleri Kayıt Tarihi

Bosna Hersek gibi ekonomik olan ülkelerde üniversite eğitimi almak son zamanlarda bir hayli revaçtadır. Türkiye’de eğitim sistemi biraz zorlu bir maraton olduğu için yurt dışı seçenekleri gençler tarafından değerlendirilir. Biz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Bosna’da eğitim konusunda gençlerimize yardımcı olmakta ve onlara yön göstermekteyiz. Siz de Bosna’da eğitim almak isterseniz bize başvurabilirsiniz. İşlemlerinizi birlikte takip edebiliriz. Bosna Hersek üniversiteleri kayıt tarihi genel olarak her sene eylül ay gibi gerçekleşir. Bu tarihleri kontenjan bakımından kaçırmamak önemlidir. Herhangi bir sınav olmadığı için kontenjanlar söz konusu olacaktır. Bu nedenle özellikle belli bölümlere yığılma ihtimalinin olmasını düşünerek hızlı davranmak gerekir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak etkin bir ekip ile çalışmaktayız. Bu nedenle danışmanlarımızdan ne zaman isterseniz her konuda yardım alabilirsiniz. Bosna Hersek üniversiteleri kayıt tarihi konusunda esneklikler olabilir. Bu nedenle biz de ilgili adaylarımıza mutlaka bilgilendirmeler yapıyoruz. internet üzerinden okulların duyurular bölümünde genel bilgiler kolayca takip edilebilir. Ayrıca isterseniz iletişim sekmeleri aracılığı ile yetkililerden yardım alabilirsiniz. Okullar konusunda bölümlerde farklı seçenekler vardır. Sınav olmadığı için mutlaka size uygun olan bölümler arasından seçim yapmanız gerekir. İngilizce ve Boşnakça dil seçeneklerini ağırlıklı olarak görebilirsiniz. Bunun dışında Türkçe seçenekler için mutlaka yönlendirme almanız gerekir. Biz bu konuda öğrencilerimizi gerektiği şekilde yönlendiriyoruz.

Bosna Hersek üniversiteleri kayıt tarihi ortalama aynı tarihlerde gerçekleşir. Bu nedenle bu tarihler geldiği zaman dikkatli olmak yeterli olacaktır. Kayıt için sınava girmenize gerek yoktur. Lise diplomanız ve bazı evraklarınızı getirmeniz yeterlidir. Seçtiğiniz bölüme göre ücretler de değişir. Bunun dışında, konaklama ve vize konusunda danışmanlarımız size yardımcı olacaktır. Böylece Bosna öncesinde işlemlerinizi tamamlamış olursunuz. Zaten bu gibi durumlarda önden işlemleri halletmek gerekir. Bölümler konusunda mühendislik fakültelerinden iletişim fakültesine kadar geniş bir seçenek vardır. Bu nedenle bölüm tercihinizi öncelikli olarak yapmanız gerekecektir. Ardından zaten danışmanlarımız size her konu hakkında yardımcı olacaktır.

Siz de gerek dil, gerekse bölümler konusunda yeterli bilgiyi bizden alabilirsiniz.