bosna hersek üniversite

Bosna Hersek Lisans Tamamlama

Lisans tamamlamak özellikle ön lisans mezunları için çok önemli bir konu olabilmektedir. Özellikle Bosna Hersek lisans tamamlama olanaklarını..

Bosna Hersek Lisans Tamamlama

Ülkemizde sınava girmek ve istediğiniz bölümü kazanmak biraz zor olabilir. Böyle bir durumda yabancı ülkelerde eğitim almak da bir seçenektir; ancak yabancı ülkeler her zaman fiyat olarak uygun değildir. Bosna Hersek bu konuda uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak burada eğitim almak isteyen öğrenci adaylarına destek olmaktayız. Burada sadece lisans eğitimi değil farklı eğitim türlerinde destek alma şansınız vardır. Bosna Hersek lisans tamamlama konusunda da çalışan okullar olduğu için, siz de tercihinizi isterseniz bu yönde kullanabilirsiniz. Türkiye’de iki yıllık okul okuyan herkes lisans tamamlama işlemlerini Bosna Hersek’te yapabilir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak gerek lisans konusunda gerekse lisans üstü, lisans tamamlama gibi konularda öğrencilerimize destek sağlıyoruz.

Bosna Hersek lisans tamamlama ile alakalı sınava girmenize gerek yoktur. Lise ve üniversite diplomanızın onaylı halleri ve aynı zamanda bazı evrakların teslimi önemlidir. Ayrıca başvuru zamanları kaçırılmamalıdır. İki yıllık radyo tv okuduysanız, iletişim ile alakalı bölümlerde tamamlama işlemleri yapabilirsiniz. mutlaka alanınız ile alakalı bölümler olmalıdır. Bundan sonra mavi diploma alabilirsiniz. AB’de geçerli olan bu diplomalar sayesinde, birçok yerde iş bulma şansınız olur. Denklik için ise kural ve şartlarını yerine getirmeniz gerekir. Bu kurallar sıklıkla değişmektedir. Bu nedenle biz de öğrencilerimiz ile güncel gelişmeleri takip ediyoruz.

Bosna Hersek lisans tamamlama konusunda İngilizce ve Boşnakça dil seçenekleri vardır. Bir sene hazırlık okuma ihtimaliniz olabilir. bunun dışında Türkçe lisans tamamlamada da belli bölümler vardır. Bunlar arasında mimarlık, makina mühendisliği, elektrik mühendisliği, hukuk, inşaat mühendisliği bulunmaktadır. Bu bölümlerin iki yıllık seçeneklerinde daha evvel okuduysanız tamamlama işlemlerinizi sorunsuz olarak yapabilirsiniz. Biz tüm işlemler ile alakalı sizi yönlendiriyoruz. Ücretler uygun olduğu için hem ekonomik hem de kaliteli eğitim alabilirsiniz. Harika bir kampüs ortamı yaşayabilir ve öğrencilik hayatınızı keyifli şekilde geçirebilirsiniz. Senelik ücretler ortalama 2000 ile 2500 euro arasında olacaktır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Dikey Geçiş Bölümlerimiz

Hukuk 2000 Euro
İnşaat Mühendisliği 2500 Euro
Mimarlık 2500 Euro
Elektrik Mühendisliği 2500 Euro
Makine Mühendisliği 2500 Euro

Konaklama konusunda da danışmanlarımız sizin için en uygun olanakları size sunacaktır.

Bosna Eğitim Haritası

Bosna Hersek’te Eğitim!

Eğitim bir toplumun ayrılmaz bir parçasıdır. Bir ulusun gelişmesine ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Eğitim, yeniden inşa etmenin zor olabileceği, savaşın parçaladığı ülkelerde özellikle önemlidir. Bosna-Hersek (BH) bu kuralın bir istisnası değil.

Bosna’daki savaş sırasında birçok çocuk için okul eğitimi kesintiye uğradı. Bombardıman sırasında birçok okul hasar gördü, hatta yıkıldı. Sonuç olarak, bu, savaş sırasında çocuklar arasında düşük bir okuryazarlık oranına yol açtı. Savaştan sonra yeniden yapılanma yavaştı, bu da eğitim standartlarını daha da yavaşlattı. Birçok öğretmen, kötü yaşam koşulları ve kalitesiz inşaat malzemeleri nedeniyle işe dönmeyi reddetti. Ancak yeniden yapılanma ilerledikçe eğitim standartları da arttı.

Bosna Hersek’in tarihi kanla dolu. Ülke her iki Dünya Savaşına da katıldı; aynı zamanda bir noktada Yugoslavya’nın bir parçası oldu. Bu, savaştan sonra yeniden inşa etmeye çalışırken ülkenin omzunda büyük bir çip bıraktı. Buna rağmen hükümet, kendi güvenlik düzeyi ne olursa olsun vatandaşlarına eğitim sağlamak için çok çalıştı. Bu, onlarca yıllık istikrarsızlık ve savaştan sonra ülkenin geleceğini garanti altına almak için önemliydi.

Bosna Savaşı, BH’deki eğitim standartları açısından yakın tarihin en yıkıcı dönemlerinden biriydi. Okullar, savaşlar sırasında genellikle dokunulmadan bırakıldı, böylece öğrenciler eğitimlerine kesintisiz devam edebildiler. Ancak, savaşlar sona erdiğinde, ulaşımdaki savaş kısıtlamaları nedeniyle onarım ekipleri birçok okula ulaşamadı. 1995’te savaşın sona ermesinden sonra bile, savaş sırasında meydana gelen hasar nedeniyle birçok okul kapalı kaldı. O yıl okulların yeniden açılmasına rağmen, sınıflar yeniden başladığında birçok çocuğun hala çalışacak yeri yoktu.

Bosna Savaşı’nın neredeyse 20 yıl önce sona ermesinden bu yana Bosna-Hersek’te eğitim kademeli olarak gelişiyor. Yeniden yapılanma çabaları, vatandaşlar vatandaşlarının kolej düzeyindeki programlar aracılığıyla ilkokuldan eğitim almalarını talep ettiği için okul standartlarına yeni bir ivme kazandırdı. Yeniden yapılanma çalışmaları Bosna-Hersek’in (BH) çoğu bölgesinde güvenli geçişe izin verdikten sonra yeni binalar inşa edildi ve öğretmenler görevlerine geri dönebildiler.

Çalkantılı tarihine rağmen Bosna-Hersek, son 20 yılda eğitim sistemini geliştirmek için çok çalıştı. Yeniden yapılanma çabalarının yeniden hız kazanmasıyla ülke son yıllarda önemli gelişmeler kaydetti. Hâlâ yapılacak işler olmasına rağmen, iyi donanımlı bir okul sistemi, tüm bir ulusun yaşam kalitesini iyileştirmede uzun bir yol kat edebilir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!