bosna hersek üniversite bölümleri

Bosna Üniversiteleri Yabancı Dil Eğitim

Bosna Hersek üniversiteleri Türkçe destekli eğitim dilinde verilen bölümler hakkında bilgiler alan öğrenciler seçimlerini çok kolay bir şekilde..

Bosna Üniversiteleri Yabancı Dil Eğitim

Bosna Hersek Üniversiteleri yabancı dil destekli eğitim dilinde verilen bölümler arasında birçok üniversite bölümü bulunmaktadır. Ülkemizde ve tüm dünyada geçerli meslekler vardır. Bu tarz meslekler her üniversitede büyük önem gören, eğitimi zor olan, nitelikli bölümlerdir. Bu bölümler arasından inşaat mühendisliği, mimarlık, elektrik ve makine mühendisliği, hukuk gibi bölümler yer almaktadır. Mühendis ya da avukat olmak toplumdaki yerinizi yükseklere çıkaracak olan geçerli bölümlerdir. Bu bölümlerde okumak ise Türkiye’de çok zordur. Bu bölümlere giril yapmak için üniversite sınavlarında çok iyi bir derece almak gereklidir. Aynı zamanda dikey geçiş ile geçiş yapılabilen bu bölümlerde geçiş yöntemi çok daha zordur.

Dikey geçiş yöntemi önlisans öğrencilerini kapsayan bir durumdur. 2 yıllık okuyan kişiler sonrasında bu bölümleri 4 yıllık olarak tamamlama hakkına sahiptir ama bunun için istenilen şartları yerine getirmelidir. Kişinin DGS’ye girmesi ve yüksek puan alması, aynı zamanda da mezun olduğu iki yıllık bölümde not ortalamasını yüksek tutmak zorundadır. Bu şartlar yüzünden çoğu öğrenci 4 yıllık istediği bölümlere geçiş yapamamakta ve eğitimi eksik kalmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı böyle sorun yaşayan tüm öğrencilere yardımcı olacak anlaşmalar ve işbirliklerine girmiştir. Bu tarz bölümlerde eğitim almak için firmamıza danışabilir ve farklı eğitim seçeneklerini görebilirler. Bosna Hersek Üniversiteleri yabancı dil destekli eğitim dilinde verilen bölümlere geçiş yapmak için farklı seçenekler bulunmaktadır.

Bosna Hersek üniversitelerinde yer alan tüm bölümlere herhangi bir şart olmadan giriş yapabilirsiniz. Aynı şekilde DGS’ye girmenize ve yüksek puanlar almanıza da gerek yoktur. Bu bölümler için kayıt yaptırmak yeterlidir. Hukuk eğitiminizi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile birlikte Bosna Hersek’te yabancı dil destekli eğitim dili ile alabilirsiniz. Yabancı dil destekli eğitim alacağınız bölümler arasında mimarlık bölümü de yer almaktadır. Çeşitli mühendisliklerin dili de yabancı dil desteklidir. Bu üniversite derslerini veren akademisyenlerin büyük bir kısmı da Türk hocalardan oluşmaktadır. Elektrik mühendisliği, makine mühendisliği, inşaat mühendisliği yabancı dil destekli olarak verilmektedir.

Türkçe Eğitimin Avantajı ve Bosna Hersek Arasındaki İlişki

Türkiye, başlangıcından bu yana Bosna-Hersek’in eğitimine önemli destek sağlamıştır. Bu, 1992 yılında ilk öğretmen yetiştirme programı ile başlamıştır. Ayrıca 1992’de ilk üniversiteyi kurdular ve gelecek yıllarda eğitim fırsatlarını genişletmeye devam ettiler. Bu destek günümüzde de devam eden öğretmen eğitimleri ve üniversite genişleme projeleri ile devam etmektedir. Bu sadece Bosna-Hersek halkının eğitimine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda o dönemde tüm Yugoslavya’daki eğitim standardını da yükseltir.

Bosna Hersek’teki tüm okullar, dini inançları ne olursa olsun aynı müfredatı kullanır. Bu gerçek, Türk desteğinin Bosnalı öğrencilerin hayatını ne kadar iyileştirdiğini açıkça göstermektedir. Bosna-Hersek ağırlıklı olarak Roma Katolik olmasına rağmen, tüm okullar dini inançlarına bakılmaksızın aynı laik müfredatı kullanır. Bu sadece tüm vatandaşlar için eğitim fırsatlarını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda Bosna-Hersek’teki dini gruplar arasında karşılıklı anlayışı da teşvik eder.

Bosna-Hersek’teki tüm lise öğrencileri için Türkçe dil kursları zorunludur. Bu kurslar sadece temel dil dersleri değildir; yüksek eğitimli Türk öğretmenler tarafından öğretilen dünya standartlarında programlardır. Her lise öğrencisi, not gereksinimlerinin bir parçası olarak yıllık Türkçe dil sınavına girmek zorundadır. Bu sınav titizdir ve her öğrencinin Türkçe dilbilgisi kurallarını ve kelime kelimelerini anlama yeteneğini değerlendirmek için tasarlanmıştır. Bu sınavı geçtikten sonra öğrenciler, Boğaziçi Eğitim Merkezi’nde (BEC) Türkiye’de isteğe bağlı sekiz haftalık İleri Türkçe Dil Kursu veya tam bir akademik yıl alabilirler. Bu kurslar, sınıf veya mali durum ne olursa olsun tüm öğrencilere açıktır – herkes için ücretsizdir!

Mazlumlara öğretmek, Türkiye’nin doğal olarak üstün olduğu eşsiz tarihlerini ve kültürlerini anlamayı içerir. Bosna-Hersek’teki eğitime verdikleri destek, katılan herkes için yaşamı iyileştirmeye açık bir bağlılık gösteriyor. Türkiye’den sağlanan destek sadece öğrencilerin yaşamını iyileştirmeye yardımcı olmakla kalmadı, aynı zamanda sağlık sigortası veya barınma ödenekleri gibi avantajlarla yurtdışında çalışan Türk öğretmenlerinin yaşamını iyileştirdi.

Bosna Hersek Üniversiteleri yabancı dil destekli eğitim dilinde verilen bölümler sayesinde hiçbir zorluk ve uyum sorunu yaşamadan nitelikli bölümlerde lisans eğitimi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!