bosna hersek üniversite denklik

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Mimarlık gibi saygın bir mesleğe sahip olmak isteyen kişiler mutlaka Bosna Hersek üniversitesi mimarlık fakültesi hakkında da bilgi toplamalıdırlar.

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi birçok kuruma göre nitelikli eğitim veren bir yerdir. Bu fakülte Bosna Hersek içinde yer alan birçok üniversitede yer almaktadır. Bazı üniversiteler içinde bu bölümün ismi daha farklıdır. Bu üniversiteler arasında Uluslararası Travnik Üniversitesi de yer almaktadır. Nitelikli eğitim anlayışına sahip bu üniversiteyi sizler de tercih edebilirsiniz. Yurtdışı eğitimi neredeyse her öğrencinin hayalidir. Ama çoğu kişi için bu durum aynı zamanda korkutucudur. Tek başına bambaşka bir ülkede yaşamak çoğu kişiye zor gelmektedir. Bu önyargıdan kurtulmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı isimli kurumumuzdan destek talep edebilirsiniz. Bunun için telefon numaramızı kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi üniversitenin içinde bu isimle yer almamaktadır. Uluslararası Travnik Üniversitesi’nin içinde Politeknik Fakültesi bulunmaktadır. Bu fakültenin içinde de mimarlık bölümü bulunmaktadır. Mimarlık eğitimi için bu fakültede Türkçe olarak eğitim alabilirsiniz. Okulda akademisyenlerin de Türk olması sizlere daha büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Bu akademisyenlerin sosyal medya hesaplarını bulabilir ve onları takip edebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’mızın da sosyal medya hesapları bulunmaktadır. Firmamızı buradan takip edebilir, firmamız ile ilgili olan güncel haberlerden sürekli olarak haberdar olabilirsiniz. Firmamız sizlere barınmanız ile ilgili de yardımcı olacaktır. Bosna Hersek’in ucuz bir ülke olması da sizleri rahatlatacaktır. Üniversite ücretleri de Türkiye dahil olmak üzere çoğu ülkeye göre daha uygundur.

Uluslararası Travnik Üniversitesi içinde alacağınız mimarlık eğitiminin yıllık ücreti 2500 Eurodur. Bu ülkede iş bulabilir hem okuyup hem çalışabilirsiniz. Çoğu öğrenci bu şekilde hayatını sürdürmektedir. Yurtdışında eğitim almak sizin için farklı kapıları açacak büyük bir fırsattır. Firmamızın anlaşmalı olduğu bu okullarda önlisans eğitiminizi lisans olarak da tamamlayabilirsiniz. İki yıllık mimari restorasyon bölümü mezunu olanlar bu üniversiteye dikey geçiş yapabilir ve 4 yıllık eğitim alabilir. 4 yıllık lisans eğitimi için DGS sınavına girmenize gerek de yoktur. Bu kolaylıktan faydalanmak için firmamıza tüm yıl boyunca başvuru yapabilirsiniz.

Bosna Hersek Üniversitesi Mimarlık Fakültesi kaliteli akademisyenlere sahip, nitelikli bir eğitim kurumudur.

Bosna Hersek ve Eğitimin Gücü

Bosna-Hersek, Güneydoğu Avrupa’da bir ülkedir. Bosna Federasyonu ve Hırvat Federasyonu olmak üzere iki özerk kuruluştan oluşur. İki taraf, uzun bir savaşın ardından 1992 yılında Yugoslavya’dan bağımsızlık kazandı. O zamandan beri ülkelerini yeniden inşa etmek için birlikte çalıştılar. Yeniden yapılanma sırasında Bosna, eğitim sistemini inşa etmek için komşu ülkelerden yardım istedi. Bu ülkelerden bazıları, eğitim kaynakları ve uzmanlık için Avusturya, Almanya ve Hırvatistan’ı içeriyordu. Bosna ayrıca eğitim sistemini kurmak için Uluslararası Para Fonu’ndan (IMF) mali destek aldı.

Bosna’da eğitimin gelişmesine yardımcı olan en önemli şeylerden biri lise sınav sonuçlarıdır. Çoğu okul, en yüksek eğitim düzeyinde matematik ve fiziği zorunlu dersler olarak sunar. Bu da öğrenci ve velilere ülkenin eğitim konusunda ciddi olduğunu gösteriyor. Ayrıca, öğrencileri teknik ve mühendislik alanlarındaki işlere hazırlar. Ayrıca, öğretmenler yüksek eğitimlidir ve yurt içinde iyi maaş almaktadır. Bu, hükümetin geliri ne olursa olsun insanlara eğitim fırsatları vermeye istekli olduğunu göstermektedir.

Eğitim, müfredat dışı faaliyetler (ECA) yoluyla da teşvik edilmektedir. Bunlar, toplum hizmeti veya çıraklık gibi okul dışındaki öğrenme fırsatlarını içerir. Birçok lise öğrencisi, ECA programları aracılığıyla matematik ve fizik eğitimi alır. Ayrıca meslek okulları, işletme yönetimi veya bilgisayar bilimi gibi farklı kariyerler için eğitim vermektedir. Bu programlar genç yetişkinlerin işyerine girdiklerinde kullanabilecekleri becerileri geliştirmelerine yardımcı olur.

Bosna’da hükümetlerini, işletmelerini ve eğitim kurumlarını yöneten birçok iyi eğitimli profesyonel vardır. Birçok öğretmenin yüksek lisans veya doktora dereceleri vardır ve bu, kendi boyutundaki bir ülke için alışılmadık derecede yüksektir. Ayrıca, tüm kabine üyelerinin hukuk veya siyaset bilimi alanında üniversite dereceleri vardır. Bu, Bosna’nın hükümetlerini etkili bir şekilde yönetebilecek çok sayıda yüksek eğitimli insana sahip olduğunu gösteriyor. Bosna’nın bugün sahip olduğu güçlü eğitim sistemi sayesinde.

Kolejler ve üniversiteler için birçok eğitim kurumu var. Çoğu okul, Almanya, Avusturya ve Slovenya’daki üniversitelere katılmak için Avrupa’nın her yerinden öğrencileri kabul eder. Lise sınavlarında en az 2.2 ve üzeri not ortalaması ile ülkenin her yerinden öğrenci kabul eden birçok devlet üniversitesi de bulunmaktadır. Bu, kırsal alanlarda yaşayan genç yetişkinlerin Lisans veya Yüksek Lisans derecelerini Saraybosna ve Tuzla gibi şehirlerdeki akredite üniversitelerde sürdürmelerine olanak tanır.

Genel olarak, yeniden yapılanma ve barışı inşa etme konusundaki sıkı çalışmaları sayesinde Bosna’da eğitim giderek daha erişilebilir hale geliyor. çabalar. Lise ve üniversite sınavları, öğrenci ve velilere Bosna vatandaşlarının eğitime ne kadar bağlı olduklarını gösteriyor. Bu da ülke ekonomisini ve toplumsal yapısını iyileştirmeye yardımcı oluyor.

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!