Mostar

Mostar Üniversitesi

Mostar üniversitesi insanların her zaman için eğitim almak isteyecekleri ve aynı zamanda sürekli olarak gelişmekte olan bir üniversitedir.

Mostar Üniversitesi

11 Şubat 1977 yılında kurulan Bosna Hersek Mostar Üniversitesi, bulunduğu dönemi eğitim şartlarını ve dönemin genel özellikleri değerlendirerek modern ilkelerle eğitimini düzenlemek amacıyla bilimsel akademik personel toplama, üniversitenin gelişimi ve ilerlemesi için finansman sağlayarak kurumsallaşmış bir kurum olduğunu ve bunda ne kadar ilerlediğini diğer üniversitelere ve herkese ispatlamıştır.

mostar üniversitesi mavi diploma avantajlarıMostar Üniversitesi 4000 metrekarelik bir alanda eğitim ve öğretim hizmetleri ve araştırma kompleksi ile beraber laboratuvarlar ve dersliklerden oluşan bir arazi üzerinde eğitim vermektedir. Kampus içinde modern standartlarda yemek yenilen yerleri, kalmak için yurtlar, kütüphane ve idari binalar bulunmaktadır. 1992 kadar üniversite eğitimini bu şekil devam etmiştir.

Mostar üniversitesi “Dzemal Bijedic” doğu kesiminde bir kampüsü bulunuyor. Eğitim kalitesini yükseltmek için 1993 yılından itibaren yeni bir döneme geçilmiştir. Bu yıldan itibaren üniversite 250 ye çıkardığı akademik personel ile 12 bin öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite yenileme sürecinde kolej seçeneği de talebelere sunmaktadır. Diğer Mostar Üniversiteleri ile beraber talebe topluluklarının birlikte düzenlediği organizasyonlarda, maddi durumu kötü olan yoksul öğrenciler için burs imkânı, sağlık hizmeti ve barınma gibi alanlarda yardım yapılmaktadır. Üniversitede eğitim sürecinin yeni başlayan talebeler için öğrenci nde, çevre gezileri, seminerler kültürel etkinlikler gibi sosyal faaliyetler yapılmaktadır. Bunlardan birkaçı EUA. Tempus i ve Wus Avusturya Projesidir.

1993 yılında imzalanan Yüksek Öğretim Reformu ile Bologna Kriterleri uygulanmaya başlanmıştır. Yani Mostar Üniversitesi, tüm Avrupa’da bulunan diğer üniversitelerin hepsi ile eğitimde denk bir seviyeye gelmesi, belli standartlara ulaşması, öğrencilerin kaliteli eğitim almaları için gerekli şeylerin uygulanma sürecidir. Ayrıca üniversitede beyan düzeyinde bölgesel her iki üniversitede rekabetçi uzmanlar yetiştirilmektedir.

“Dzemal Bijedic” Mostar üniversitesi, öğrencilerin ve akademik personelin daha iyi istifade edebilmeleri için uluslararası üniversitelerle birlikte işbirliği yapmaktadır. Bunlar Granada, Norveç fen bilimleri, NoviSad, Madrid İspanya, Kragujevac(SCG) Üniversitesi, üniversitesi, Jyvaskyla, Mısır İskenderiye, Ljubljana üniversitesi gibi üniversitelerdir.

Mostar Üniversitesi Bosna-Hersek Konferansı ve Hırvatların Anayasa kanun pozisyonu içinde olarak 2005 tarihinin Ekim ayı sonunda, Mostar Üniversitesi 2006 yılının yazında, Dzemal Bijedic Üniversitesi ve Mostar Üniversitesi Uluslararası eğitim vermeye başlamışlardır.  2006-2007 itibariyle 14000 civarında öğrenci sayısı bulunan üniversitenin, dokuz tane fakültesi ve birde Hemşirelik yüksekokulu bulunmaktadır.

Mostar Üniversitesinde eğitim gören öğrenciler, akademik alanda çalışma yapan yüksek lisans ve doktora talebeleri,  hiçbir dini ve kültürler baskı, zorlama ve ayırım yapılmadan Avrupa kalitesinde Bologna kriterlerine uygun eğitim ve öğrenim veriliyor. Bunu kongreler fuarlar uluslararası projeler bilimsel araştırmalar ve çalışmalar gibi birçok imkânları öğrencilere sağlanmaktadır.

mostar üniversitesi başvuru tarihleriMostar Üniversitesi eğitim görmek, yüksek lisans ve doktora yapmak, uluslararası akademik ve bilimsel çalışmalara katılmak isteyen talebeler için mükemmel bir üniversitedir.

“Dzemal Bijedic” Mostar Üniversitesi 11 Şubat 1977 -1992 yılına kadar, dönemin genel özellikleri modern ilkelerle eğitimini düzenlemek, bilimsel nastavoga personel toplama, gelişimi için maddi koşulları yaratarak, kurumsallaşmış olduğunu yıllardır ispatlamıştır. Öğretin ve araştırma süreci 4000 m² alan içinde sınıflar, laboratuar (eski askeri kışla “Kuzey Kampı”) olarak adlandıran arazi üzerine yerleşmiştir. Üniversitenin gelişimi ve kampus düzeni içinde merkez olarak ideal binalar, Kütüphane, konaklama için mobilyalı yurtlar, modern standartlarda yemekhanesi, restorantı bulunuyor.

Kasım 1993 yılında yenilenen Üniversitede şimdi 250 eğitim görevlileri ve personeli ve öğretim süreci 222 öğretmen ve diğer üniversitelerden gelen öğrenciler akademik 12.000 yaklaşık üniversitede öğrenciler kayıtlıdır. Yükseköğretimin bazı kurumlarında ve değişiklikler sayesinde Üniversitede kolej imkanı yaratılmıştır. “Dzemal Bijedic” Mostar Üniversitesi Öğrenci birliği tarafından organizasyonlar düzenlenir bunlar Yoksul öğrencilere sağlık yardım, konaklama, burs sağlama, kan bağışı ortamı yaratıyorlar. Öğrenci bilgi nde, cevresel geziler, kültürel ve spor etkinlikleri, seminerler ve konferanslar ve üniversite içi etkinlikler düzenlenir.  Projeler Tempus i, Wus Avusturya Proje, EUA

mostar üniversitesi güncel bölüm ücretleri

BÖLÜM EĞİTİM DİLİ HAZIRLIK LİSANS
HUKUK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
ÜRÜN MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
TRAFİK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
ENERJİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İŞ GÜVENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
MEKANİK AĞAÇ İŞLEME BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İLETİŞİM BİLGİLERİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
HALKLA İLİŞKİLER BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
GAZETECİLİK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İŞ İLETİŞİMİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
BİLGİ TEKNOLOJİSİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İŞLETME BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
KAMU YÖNETİMİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
TİCARİ İŞLETME YÖNETİMİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
TASARIM BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
İSLAM DİN ÖĞRETİMİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
OKUL ÖNCESİ EĞİTİM BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
PSİKOLOJİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
SPOR SAĞLIK BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€
MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ BOŞNAKÇA 2.500€ 1.500€

Uluslar arası üniversitelerle işbirliği Granada, Madridispanya,NoviSad. Kragujevac(SCG) Üniversitesi, Morveç fen bilimleri üniversitesi, mısır İskenderiye, Jyvaskyla, Ljubljana üniversitesi

Bilgi Teknolojileri ve Kültür Fakültesi Öğretim.  Mühendisliği Öğretmenliği, Makine Mühendisliği Bölümü, Bilgisayar Mühendisliği “Dzemal Bijedic” Mostar Üniversitesinde size uygun bir bölüm bulabilirsiniz. “Dzemal Bijedic” Mostar Üniversitesinde eğitim istiyorsanız başvurunuzu Point Yurtdışı Eğitim Sizler için danışmanlık karşılama yerleştirme dil eğitimi programlarında öğrencilerin eğitim almaları için destek veriyor.”Dzemal Bijedic” Mostar üniversitesinde üniversiteli olmak kredili Avrupa kriterlerinde eğitimin olması avantajınızdır.

Mostar Üniversitesi En Çok Tercih Edilen Bölümler;

Hukuk

Krimonoloji

Halka İlişkiler

Psikoloji

Biyoloji

İş Güvenliği

Bilgisayar Mühendisliği

Yazılım Mühendisliği

Bilgi Sistemleri ve Tasarım

İnşaat Mühendisliği

Bankacılık

Uluslararası İlişkiler

Sosyoloji

İngiliz Dili ve Edebiyatı

Halkla İlişkiler

Gazetecilik

Kamu Yönetimi

Web Programlama

1950 yılında kurulan fakülte devlet kurumudur. Fakülte pedagojik eğitim sunmaktadır. Yükseköğretim, ilköğretim ve ortaöğretim okulları için personel eğitimi faaliyetini sürdürmektedir. Öğretim ve bilimsel araştırma süreci bilimsel aracılığıyla, düzenli ve yarı zamanlı öğrenciler için müfredata göre, çalışma grupları içinde yer alır, egzersizler, görüşmeler, seminerler, atölye çalışmaları, geziler ve diğer danışmanlık dersleri verilir. Hersek ve Fakültesi Bosna sanat grubu için müzik ve çalışma sergilenir.

mostar üniversitesi aavantajları

1- Uluslararası Mavi Diploma sayesinde dilediğiniz tüm AB ülkelerinde iş bulmak çok kolay bir hale gelecek.

2- Ülkenin para biriminin değeri tarihsel bir öneme sahip olduğundan tüm ülke şartları altında son derece önemli bir ekonomik durumda olacağınızı bilmelisiniz.

3- Eğitim son derece büyük önem teşkil ettiğinden son derece büyük bir modern eğitim çatısı altında kendinizi geliştirme fırsatı bulacaksınız.

BH her yerinden Öğretmenlik Fakültesinde okuyan öğrenciler, hem de gelen komşu ülkelerden öğretme sürecinde 45 çalışanın yanı sıra, eski Yugoslavya’dan yükseköğretim alanında en ünlü isimleri de dahil olmak üzere, Saraybosna, Tuzla, Banja Luka, Bihac, Belgrad Üniversitesi’nden 70 öğretim görevlileri bulunmaktadır.

Yönetim Kurulu ve Fakülte Dekanı, kendi personeli lisansüstü kararlarına teşvik etmekte bilim doktoru, ustası bilimsel diploması araştırma üzerine kuruludur. Toplumsal koşulların bir süre ve yüksek öğrenim için yeni bir tutum içinde, Fakülte de BH’ deki yüksek öğrenim akademik 2006/07. yıl Bologna ilkeleri reformu izlenir. Öğretmen Eğitimi Koleji

Mostar Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 1971 yılında faaliyete geçmiştir. 1976 yılından itibaren bağımsızlığını sürdürmektedir. Mostar Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 37 öğretim görevlisi bulunmaktadır.  Tam zamanlı ve yarı zamanlı 1000 öğrenci eğitim alıyor.

Mostar Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Sosyoloji, siyasi ekonomi, ulusal devlet teorisi, Roma hukuku, insan hakları, uluslar arası hukuk, kamu hukuku, ceza kanunu,   mali hukuk, dersleri alınıyor.

mostar üniversitesi kabul şartları

  1. Lise mezunu olmak.
  2. Lisede disiplin cezası almamak.
  3. Sabıka kaydı temiz olması.
  4. Yaşam ve eğitim giderlerine ailenin karşılayacağına dair taahhütname.

İki yıllık ve dört yıllık Avukat bir diploma iki yıl sürer almak için ve bir yüksek lisans avukat çalışmalar dört yıllık diploma için Lisans çalışmaları sürer.

mostar üniversitesi en çok tercih edilen 3 bölüm hangisi?Bağımsız yüksek öğretim kurumları olarak Kitap-dışı materyaller, dergiler, bildiriler, tezler, monografiler, sanal kütüphane internet Ağ, sabah 08.00 – 14.00 arası açık olan kütüphane başkanı ile idare edilir.

1997 yılında kurulmuş olup Birlikte çalışmalar ile full-time eğitim imkanı sunmaktadır. Saraybosna Devlet Üniversitesi Ziraat Fakültesi müfredatı ile uyumlu olan bazı değişiklikler son zamanlarda ortaya konulmuştur. Seçmeli derslerden sayesinde, öğrenciler kendi seçtikleri 2002 yılından bu yana şarap departmanı meyve, çiçek, sebze bölümü için mevcut ek mesleki profille şekillendirebilirsiniz.

mostar üniversitesi kayıt belgeleri hakkında her şeyBOSNA HERSEK ÜNİVERSİTELERİ ÖN KAYIT EVRAKLARI

  • Kimlik Fotokopisi
  • İkametgah(Nüfus Dairesinden) (Nüfus Kayıt Örneğine Eklenmemeli, Ayrı Olarak Alınmalıdır.)
  • Lise Diploma Fotokopisi (Henüz mezun değil ise daha sonra tamamlanabilir.)
  • 4×5 Ebatlarında Fotoğraf, Biyometrik, Arka Fon Beyaz (8 Adet)
  • Bu Belgeler Bosna Hersek Üniversitesi , Saraybosna Üniversitesi , Mostar Üniversitesi , Zenica Üniversitesi , Tuzla Üniversitesi İçin Geçerlidir.

“Dzemal Bijedic” Mostar Üniversitesi kolej eğitimleri  Kampüs içinde 4000 m² de bulunan arazide laboratuar ve (kuzey Kampı) içindedir. Mevcut tesislerin ciddi şekilde modern imkanları ile öğrenciler yararlanıyor. Öğrenciye yönelik kütüphane kaynakları ve iç tasarım tesisleri standarttır.  Yönetim değişiklikleri ve yeni prosedürler, tanıtım, organizasyonlar, entegrasyonlar üniversite eğitimi yüksek uyum taleplerini karşılıyor.  Uluslar arası haberleşmeye ve internet ağ ile paylaşım söz konusudur. Yararlanma olanağına sahip öğrenciler Kolej eğitiminden

“Dzemal Bijedic” Mostar Üniversitesi koleji sizi teşvik etmektedir.  Fakültede yüksek öğrencim Bologna ilkeleri akademik eğitimin içinde yer alır. Dolayısı ile AB diploma ek’i mezun olduğunuzda alıyorsunuz.

Mostar Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Saraybosna Üniversitesi 1949 Yılında Kurulmuştur Devlet Üniversitedir.

Bosna Hersek ile AB arasında 2008 yılında imzalanan İstikrar ve Ortaklık Anlaşması 1 Haziran 2015 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

#mostaruniversitesi #mostardaüniversite #mostareğitimmerkezi #yurtdışıeğitim #eurostarmostar

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!