Saraybosna Üniversitesi Ücretleri

Saraybosna Üniversitesi

Eğitim kalitesi ile her zaman dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilere ev sahipliği yapmakta olan SarayBosna üniversitesi ile sende kazan!

Saraybosna Üniversitesi

Köklü geçmişi ve geniş kapsamlı öğrenim fakülteleriyle Saraybosna Üniversitesi, 1949 yılından beri aralıksız sürdürdüğü Avrupa normlarındaki bilimsel araştırmaları ile Bosna Hersek’in en büyük üniversitesi konumundadır. Saraybosna Üniversitesi; teknik bilimler, hümanit bilimler, sosyal bilimler, güzel sanatlar ve tıp alanında verdiği eğitimle hem akademik hem de profesyonel açıdan geniş içerikli bir eğitime sahiptir.

saraybosna üniversitesi avantajları hakkında mutlaka bilmeniz gerekenler1- İngilizce tıp fakültesi eğitimi

2- Avrupa diploması sayesinde eğitiminizi güzelce görebilir ve aldığınız bu diploma sayesinde çok özel konumlara gelebilirsiniz.

3- Avrupanın en güvenli ülkesi olarak var olan bu olanak adı altında eğitiminizi güzelce tamamlayabilirsiniz.

Üniversite Bologna Beyanatına göre; bir ve iki yıllık yüksek lisans programları, üç yıllık doktora ve üç ya da dört yıllık lisans programları dahilinde 7 bin öğrenciye hizmet vermektedir.

saraybosna üniversitesi en çok tercih edilen 3 bölümBu rakam üniversite bünyesindeki tüm tam ve yarı zamanlı öğrenciler ile yabancı öğrenciler de sayıldığında, 55 bin öğrenciyi bulmaktadır. Toplamda 55 bini bulan tüm bu öğrencilere eğitim veren profesör, doçent ve diğer akademik personel sayısı da 1640’tır.

saraybosna üniversitesi başvuru tarihleri başlıyor
Point Eğitim ’nin yurtdışı eğitim konusunda profesyonel yaklaşımlı çözümleri ile Avrupa standartlarında eğitim veren Saraybosna Üniversitesi’nin öğrencisi olmak için bir randevu almanız yeterli. Avrupa’nın ne diğer ülkelerle iç içe konumuyla Bosna Hersek’in çok kültürlü coğrafyasında yaşamak ve modern bir lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak için Point Eğitim ile iletişime geçin.

saraybosna üniversitesi güncel fiyat listesi

Tıp Fakültesi 2500 Euro
Diş Hekimliği 3500 Euro
Eczacılık 2500 Euro
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon 2500 Euro
Mühendislik Bölümleri 1500 Euro
Güzel Sanatlar 1500 Euro
Veterinerlik 1500 Euro
Psikoloji 1500 Euro
Boşnakça Dil Hazırlık 2500 Euro

Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetlerinin öncelikli tercihi Point Eğitim , kariyerinize Avrupa normlarında eğitim veren Saraybosna Üniversitesi eğitimini ekleme ayrıcalığına sahip olmanızı sağlamaktadır.

saraybosna üniversitesi mavi diploma nasıl alınır ve nedir
Lizbon Sözleşmesi ve Bologna kriterleri uygulanan Saraybosna Üniversitesi’nin ayrıca YÖK denkliği de bulunmaktadır. Akademik personelinin Avrupa uyum sürecinde oynadığı etkili rol sayesinde günümüzün öncü üniversitelerinden biri haline dönüşen Saraybosna Üniversitesi, yenilikçi reformları ile uluslararası üniversite eğitimlerinin doğru tercihidir.

YÖK TANINIRLIĞI İLE Saraybosna Üniversitesi

Diploma denkliği ile yabancı meşrepli lisans, doktora ya da yüksek lisans programlarının akademik çevrelerce ülkemizde de kabul edilmesi için yapılan tüm harcamalar, bizzat karşılanmaktadır. Saraybosna Üniversite’si fakültelerde değişik tüzel kişilik faaliyeti yapıldığından, kayıt olunacak bölüme göre başvuru koşulları ve ücretleri de farklılık göstermektedir. Saraybosna Üniversitesi, Bosna Hersek’in Donji Vakuf, Gorazde, Rosulje, Zvornik, Kurşun, Magpies, Pridvorci, Ustikolina, Soluk ve Hrasnica gibi farklı şehirleri kapsayan fakülteleriyle eğitim vermektedir.

saraybosna üniversitesi kayıt belgeleri BOSNA HERSEK ÜNİVERSİTELERİ ÖN KAYIT EVRAKLARI

  • Kimlik Fotokopisi
  • İkametgah(Nüfus Dairesinden) (Nüfus Kayıt Örneğine Eklenmemeli, Ayrı Olarak Alınmalıdır.)
  • Lise Diploma Fotokopisi (Henüz mezun değil ise daha sonra tamamlanabilir.)
  • 4×5 Ebatlarında Fotoğraf, Biyometrik, Arka Fon Beyaz (8 Adet)
  • Bu Belgeler Bosna Hersek Üniversitesi , Saraybosna Üniversitesi , Mostar Üniversitesi , Zenica Üniversitesi , Tuzla Üniversitesi İçin Geçerlidir.

Ahlaki açıdan belirli değerlere sahip olan, bireysel ifade özgürlüğüne ve akademik kaliteye değer verilen bir üniversitede de okumak isteyen tüm öğrenciler, küresel eğitime katkıda bulunmak isteyen ve bilimsel çalışmaların her geçen gün daha da geniş ölçekte yapıldığı Saraybosna Üniversitesi’ni Point Eğitim ’nin profesyonel danışmanlığı ile tercih edebilir.

saraybosna üniversitesi kabul şartları neler

  1. Lise mezunu olmak.
  2. Lisede disiplin cezası almamak.
  3. Sabıka kaydı temiz olması.
  4. Yaşam ve eğitim giderlerine ailenin karşılayacağına dair taahhütname.

Avrupa standartların çağdaş bir eğitim ve değişik üniversitelerle yaptığı etkili işbirliği sayesinde üniversite seçimlerinin prestijli seçimi olan Saraybosna Üniversitesi olanaklarından, Point Eğitim ’nin deneyimli danışmanlık hizmeti ile faydalanmak kariyerinize hızlı bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır. Geçmişte aynı tarihi iç içe yaşadığımız Bosna Hersek’in kardeş şehri olarak bilinen Sarajove’da da eğitim veren Saraybosna Üniversitesi din, dil ve ırk ayrımı yapılmayan bir ortamda eğitim görmek isteyen herkese Point Eğitim ile ulaşıyor.

MESLEĞİNİZE GÜÇ KATAN Saraybosna Üniversitesi

Mesleki eğitimden akademik kurumlar ve enstitülere, araştırma projelerinden eğitim kuruluşlarının birimlerine kadar doğrudan staj seçenekleri sunan Saraybosna Üniversitesi, geniş bir yelpazeye dağılmış faaliyet imkanları sunmaktadır. Yayıncılık faaliyetleri, bilimsel çalışmalar, kamusal kurumları ve özel sektör için entelektüel hizmet anlayışı ile güvenlik sertifikası programlarını edebi yayın çalışmalarıyla destekleyen Saraybosna Üniversitesi, birçok faaliyete imza attığı 2 akademi ve 15 fakültesiyle eğimine devam etmektedir.
Sırbistan ve Karadağ’da bulunan birçok üniversiteler ile yoğun bir etkileşim içinde çalışmalarına devam eden üniversite, bilimsel araştırmalar ve öğretim alında farklı üniversitelerle geniş kapsamlı bir işbirliği içerisinde yer almaktadır. Etkili bir şekilde devam eden Belgrad Üniversitesi işbirliği haricinde, Saraybosna Üniversitesi Belgrad’taki diğer üniversitelerle de iletişim halindedir. Novi Sad, Kragujevac, Podgorica, Priştine, University of Arts ve Niş ile de etkileşimde bulunan üniversite, her geçen yıl kapsamı daha da artan yen işbirlikleri organize etmektedir. Çin ve Güney Amerika gibi farklı ülkelerden de 1997-1998 faaliyetleri için birçok tıp uzmanları tutan Saraybosna Üniversitesi, verilen eğitimin uluslararası işbirliği ile üst düzeyde olması için günümüzde de farklı uzmanlarla çalışmaktadır.

ECTS; Avrupa Kredi Transfer Sistemi(European Credit Transfer System) Nedir?

Her yarı yıl için 30 kredi olarak belirlenen çalışma programı dahilindeki krediler, bireysel ölçekli kurslarda başarı gösteren öğrencilere verilir. Krediler;

Bosna Hersek genelinde ve bazı durumlarda Avrupa’da da transferi mümkün olan kredilerdir.

Öğrencinin ne kadar süre boyunca çalışma programına dahil olacağına bakılmaksızın geçerli olan ve kazanılmış kredilerdir.

Bosna Hersek Üniversitesi Listesi

Bosna Hersek Üniversitesi
Saraybosna Üniversitesi
Zenica Üniversitesi
Mostar Üniversitesi
Tuzla Üniversitesi

Sık Sorulan Sorular

Bosna Hersek‘deki üniversiteler mavi diploma vermektedir. Yurtdışı eğitiminiz çok önemli bir değer taşıyan diplomadır.

Bosna–Hersek – 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizesizdir.

Ulusal Üniversite Kütüphanesi
1945 yılında kurulan kütüphanede, 400 bin kütüphane birimi bulunmaktadır.

Klinik Üniversite
1894 yılında il hastanesi olarak kurulmuştur ve 45 farklı organizasyon birimi mevcuttur.

Öğrenci Birliği
1998 yılında Saraybosna Üniversitesi öğrenci derneklerinin bir uzantısı olarak kurulmuştur.

#saraybosnaüniversite #saraybosnadaeğitim #saraybosnayurtdışıeğitim #saraybosnadaüniversiteokumak #yurtdışıeğitimeurostar #eurostarsaraybosna

Tercih Sebepleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!