bosna hersek üniversite bölümleri

Uluslar Arası Bosna Hersek Üniversitesi Ücretleri

Eğitim maliyetler konusunda her zaman beklentileri karşılayan bir ülke olan Bosna Hersek özellikle bütçelerini düşünmek zorunda olan kişiler için..

Uluslar Arası Bosna Hersek Üniversitesi Ücretleri

Öncelikle Uluslar Arası Bosna Hersek Üniversitesi ücretleri sizler için önemli olmalıdır. Çünkü Türkiye’deki her aile yurtdışındaki üniversitelerin çok pahalı olduğunu ve oraya para yetiştiremeyeceklerini düşünmektedir. Ama söz konusu Bosna Hersek olduğunda Türkiye’deki devlet üniversitelerinin harçları ile eşdeğer olan bir fiyat karşınıza çıkıyor. Bu da çocuklarınızı orada eğitime göndermek için oldukça uygun olur. Her bir öğrenci için sınavsız istediği bölümü okumak bir hayaldir. Ama artık hayaller de gerçek oluyor çünkü Bosna Hersek’te yer alan hiçbir üniversite sınav şartı aramıyor.

Öncelikle Bosna Hersek’te eğitim alacaksanız o zaman devlet üniversitelerinin harçları 1000 Euro’dan başlamaktadır. En yüksek yıllık harç ise 3200 Euro olarak karşınıza çıkmaktadır. Hazırlık okumanız gereken bölümlerin yıllık harçları ise 2500 Euro olacaktır. Eğer ki hazırlık okumak istemiyorsanız o zaman Uluslar Arası travnik Üniversitesi Türkçe destekli eğitim vermektedir. Bu üniversitede mimarlık, inşaat mühendisliği, elektrik mühendisliği, makine mühendisliği her aman 2500 Euro olarak karşınıza çıkıyor. Uluslar Arası Bosna Hersek Üniversitesi ücretleri uygun olduğu için de pek çok aile çocuklarını yurtdışında okutmaya hazırlanıyor. Bu aşamada Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak en büyük destekçiniz oluyoruz. Bizlere üniversiteler, eğitimleri, fiyatları hakkında her şeyi sorabiliyorsunuz. Bizler de 20 yıllık tecrübemiz sayesinde sizleri aydınlatıyor, yurtdışında da her zaman yanınızda oluyoruz.

Bosna Hersek – Türkiye Vizesi Kalktı

Bilindiği üzere Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki vize engeli kalktı. Artık bu ülkeye giriş çıkışlar çok daha kolay bir hal almıştır. Yani bir de vize ücreti karşınıza çıkmıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bu aşamada sonuna kadar yardımcı olmakla görevliyiz. Öncelikle konaklamanız için sizlere özel bir yer ayarlıyoruz. Hiçbir zaman orada öğrencilerimizi yalnız bırakmıyoruz. Tüm sorunlar ile ilgileniyor, kayıt işlemlerini de hemen hallediyoruz. Bu aşamada bilen birinden yardım almak her zaman önemli oluyor. Bosna Hersek’te alınan diploma da tüm Avrupa’da geçerlilik gösteriyor. Bu nedenle bu ülkeden eğitim almak çok daha mantıklı oluyor. Uluslar Arası Bosna Hersek Üniversitesi ücretleri de uygun olunca çok fazla öğrenci burada eğitim almaktadır.

Bosna Hersek ve Eğitimin Gücü!

Eğitim düzeyi, bir ülkenin sosyoekonomik gelişmişliğinin bir göstergesidir. Bir ulusun gelişmesinde okullar büyük rol oynar. Bosna-Hersek örneğinde, eğitim sistemleri son yirmi yılda büyük engellerden geçti. Ancak, son yıllarda büyük adımlar atıyorlar. Birlikte çalışarak Bosna-Hersek’in Avrupa’nın en eğitimli ülkelerinden biri olmasına yardımcı olabiliriz.

Bosna-Hersek’teki tüm vatandaşlar için eğitim zorunludur. Lise öğrencileri mezun olabilmek için bir sınavı geçmek zorundadır. Liseden sonra, öğrenciler bir üniversite veya kolej düzeyinde ileri eğitim almalıdır. Bu nedenle Bosna Hersek’te eğitim seviyesi artıyor. Son on yılda, lise mezunlarının yüzdesi yaklaşık yüzde 50 arttı. Bu artış, eğitim sistemlerinin geliştiğini gösterdiği için Bosna-Hersek için harika bir haber.

Bosna Hersek’te eğitim düzeyi diğer Avrupa ülkelerine kıyasla düşük kalıyor. 12 yaşındaki vatandaşların sadece yüzde 51’i okula kayıtlıdır. Bu, tüm Avrupa Birliği ülkelerindeki ortalama yüzde 68’in oldukça altında. Bu sorunla mücadele etmek için hükümet, erken yaşta eğitim için evrensel standartlar belirler. Bu, tüm vatandaşların katılmadan önce temel bir eğitim anlayışına sahip olmalarını sağlar. Ayrıca, lise mezunlarını üniversite veya kolej düzeyinde daha ileri eğitim almaya teşvik etmek için tüm üniversite öğrencilerine ücretsiz eğitim uygularlar.

Maalesef, herkes liseden maddi sıkıntılar nedeniyle mezun olmuyor; Uygun çocukların sadece yüzde 40’ı bunu her yıl yapıyor. Uzmanlar, mezunların yüzde 30’unun iş aradığını tahmin ettiğinde, bu eksiklik Bosna-Hersek için büyük sorunlara neden oluyor. Bu sorunun ele alınmasına yardımcı olmak için hükümet, öğrencileri derslerini tamamlamaya teşvik etmek için eğitim maliyetlerini kısmen sübvanse eder. Ayrıca, öğrencilerin üniversite kurslarına devam ederken yarı zamanlı iş aldıkları iş-çalışma programları da oluşturmuşlardır. Bu programlar, düşük gelirli öğrenciler için kaliteli bir eğitimin maliyetini karşılamaya yardımcı oluyor ve her yıl daha fazla kişinin liseden mezun olmasını sağlıyor.

Sistemleri mükemmel olmaktan uzak olsa da, Bosna-Hersek okulları zaman içinde hızla gelişiyor. 20 yıllık savaştan sonra, birçok eğitim tesisi onarılamayacak kadar yıkıldı veya hasar gördü. Ancak, uluslararası yardımdan sağlanan fonlar, 1995’ten bu yana denizaşırı ülkelerdeki birçok okulu yeniden inşa etmelerine izin verdi. Ayrıca, birçok öğretmen, ülkelerinin 1992’de Yugoslavya’dan bağımsızlık mücadelesinden ilham alarak zamanlarını gönüllü olarak verdiler. Tüm bu çabalar, eğitimde büyük gelişmelere yol açtı. son yirmi yılda!

Bosna ve Hersek’te eğitim, çeşitli hükümet teşvikleri ve hem öğretmenler hem de öğrenciler tarafından yapılan fedakarlıklar sayesinde yükselişte. Çatışma öncesi düşük oranlar, ülkenin gelecekteki beklentilerini iyileştirmeye yardımcı olan uluslararası yardıma ilham verdi. Güncel sorunlardan bağımsız olarak, hem hükümetin hem de insanların büyük çabaları sayesinde eğitime erişim oranları yükseliyor!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!