bosna hersek üniversite fiyatları

Bosna Hersek Üniversitesi Nasıl?

Bosna Hersek üniversitesi nasıl veya benzeri konular hakkında araştırma yapan kişiler bu ülkede eğitim alma konusuna her zaman sıcak bakmaktadırlar.

Bosna Hersek Üniversitesi Nasıl?

Bünyesinde çok sayıda üniversite barındıran Bosna Hersek, öğrenciler için ideal koşullarda yaşama ve okuma fırsatı oluşturmaktadır. Her sene Türkiye’nin de aralarında yer aldığı binlerce öğrenci ülkede eğitim almak üzere okullara başvuru yapıyor. Tıp fakültesi, eğitim, mimarlık, mühendislik fakülteleri gibi çok sayıda bölüm sıralanabilir. Her ne kadar çok kalabalık olmasa da Avrupa Birliği kriterleri doğrultusunda eğitim veren bu okullarda dilediğiniz eğitimi ekonomik koşullarda alabiliyorsunuz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size beklentileriniz doğrultusunda üniversite seçmeniz için gereken tüm detayları veriyor. Kayıtlar nereye ne zaman yapılır, harç ücretleri pahalı mı, Bosna Hersek üniversitesi nasıl oturma izni ne kadar geçerli ve nasıl alınıyor sorularının yanıtlarını almanızda destek oluyor.

Bosna Hersek üniversitesi nasıl sorusunu çok yönlü düşünebiliriz. Ücretler, yaşam şartları, konaklama, üniversitelerin sağladığı sosyal imkanlar, derslerde kullanılan dil avantajları vs. şeklinde ele alınabilen durumlar bulunuyor. Farklı şehirlerde yer alan Bosna Hersek üniversitelerinde sağlık fakülteleri ortalama 2200-3500€ arasında yıllık ödeme alıyor. Bu ücret başka bir bölümde 1000-1500€ civarına düşebiliyor. Örneğin Zenica Üniversitesi 1500€ civarında iki dönem ayrı şekilde harç ücreti almakta. Travnik 1250€ Boşnakça ve 1750€ da Türkçe destekli eğitim ücreti almakta. Bu rakamlar birçok Avrupa ülkesindeki eğitim parasına göre düşük denebilir. Ancak Bosna Hersek’te yaşam koşulları da bir öğrenci için ideal. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmasından da destek alarak bulabileceğiniz dairleri, tek oda ya da birkaç kişi daire kiralama biçiminde kullanabilirsiniz. 110 ve 170€ arası ödemeyle yurtta da kalabiliyorsunuz. Seçim tamamen sizin.

Bosna Hersek üniversitesi nasıl sorusu için avantajı bir durum Türkçe destekli eğitim alabilmeniz. Uluslararası Travnik Üniversitesi için mimarlık, iş güvenliği, mühendislik, hukuk, inşaat bölümlerinde başvuru yapılan fakültelerde ana dilde eğitime göre ortalama 500 € farkla kendi dilinizde eğitim alabiliyorsunuz. Başka bir üniversitede devam ederken kendi dilinizde eğitim almak son derece keyifli olabilir. Denklik durumu konusundaysa üniversitelerle ilgili YÖK kararı dikkate alınması gerekiyor. Ayrıca meslek yüksek okulundayken 3. sınıftan başlayarak okul tamamlama istiyorsanız da üniversite başvur kurallarını Eurostar Danışmanlık firmasından kapsamlı biçimde öğrenebilirsiniz.

İstanbul merkez ofis ve bazı illerde yer alan ofislere doğrudan başvuru ile merak edilenler öğrenilebilir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!