Neden Bosna Hersekte Eğitim

Neden Bosna Hersekte Eğitim

Neden Bosna Hersekte Eğitim, Bosna Hersek gerek yaşam koşulları gerekse halkın öğrencilere olan yaklaşımı dolayısı ile yurtdışında okumak için oldukça ...

Neden Bosna Hersekte Eğitim

Bosna Hersek gerek yaşam koşulları gerekse halkın öğrencilere olan yaklaşımı dolayısı ile yurtdışında okumak için oldukça elverişli bir ülkedir.

AGİK sisteminin geçerliliğinin oluşu ve özellikle AB kriterlerine uygun oluş Bosna Hersek i yurt dışında eğitim görmek isteyen tüm öğrenciler için cazip kılmaktadır. Bosna Hersek’in eğitim sisteminde Bologna’da olduğu gibi ECTS kredi transfer sistemi uygulanıyor olması Bosna Hersek te okuyan öğrencilerin işinin daha da kolay kılmaktadır. Tüm Avrupa ülkelerinde geçerli bir diploma sahibi olmak isteyenler Bosna’da bulunan üniversiteleri tercih ederek iyi bir uluslar arası lisans diplomasına sahip olabilmektedirler.

Bosna Hersek Üniversitesin de Okumak

Bosna Hersek’te okumak maddi açıdan da oldukça kolaydır. Bosna da ki üniversite eğitim süresi boyunca barınma, harç ve aylık giderler için harcanan miktar diğer Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında oldukça makul fiyatlara gelmektedir. Üniversite eğitim giderleri neredeyse Türkiye de kine yakındır. Bunun dışında Avrupa üniversiteler birliği üyesi olması kız öğrencilerde herhangi bir kıyafet kısıtlaması olmamasını sağlamaktadır. Bu sebeple erkekleler kadar kız öğrencilerde

Neden Bosna Hersekte Eğitim, Bosna Hersek de okumayı tercih etmektedirler. Seçilen bölüme göre değişiklik gösteren fiyatlar genel anlamda 1250-3000 Euro dışında yurt içinde konaklama olanakları da Avrupa standartlarındadır. 2-4 kişilik odalar kalan öğrenciler için kat başında 4-5 banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Bazı yurtlarda ise her odanın içinde özel bir tuvalet ve banyo bulunmaktadır. Kahvaltı dışında 100-200 Euro arasında bir aylık ücret ödeyerek bu yurtlarda konaklamak mümkündür.
Avrupa üniversiteler birliği yapısı içinde bulunan Bosna Hersek Üniversitelerindeki Öğrencilerin aylık masrafları genelde öğrencileri maddi durumuna göre şekillenmektedir. Tüm ihtiyaçların karşılanması yaklaşık olarak aylık 350-500 Euro gibi bir paraya mal olmaktadır. Herhangi bir Bosna Hersek Üniversitesine Geçiş yapmak isteyen ve Öğretimine Avrupa’da devam etmek isteyen öğrenciler de yeni kayıt yaptıran öğrenciler gibi sağlık sigortası yaptırmalıdırlar. Sağlık sigortası yaptırmak için Bosna Hersek’te büyük meblağda paralar alınmaz. Bosna Hersek üniversitelerinde okumakta olan öğrenciler herhangi bir sağlık sorunu yaşadığında devlet tarafından sağlanan sağlık hizmetlerinde de yararlana bilir.
Bosna Hersek Üniversiteleri Bologna kriterlerinde 2003 yılında eğitime başlamışlardır. Özellikle akademik ve mesleki programlara talep artmasını sağlayan bu durum Avrupa kredili sistem ve Avrupa üniversiteler birliği bünyesine girmiştir.

Bosna Hersek üniversitelerine geçiş yapan öğrenci sayısında da büyük bir artışa neden olmuştur.

Bosna Eğitim Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!