Bosna Hersekle ilgili Genel Bilgiler

Bosna Hersekle ilgili Genel Bilgiler

Bosna Hersekle ilgili Genel Bilgiler, Köklü bir tarihe, muhteşem doğa güzelliklerine sahip bir ülkeye, sıcacık insanların şehrine renkli kültürleri...

Bosna Hersekle ilgili Genel Bilgiler

Bosna Hersekle ilgili Genel Bilgiler, Köklü bir tarihe, muhteşem doğa güzelliklerine sahip bir ülkeye, sıcacık insanların şehrine renkli kültürleri göğsünde barındıran bu harika memlekete hoş geldiniz.

Kendinizi kendi ülkenizdeymiş gibi hissedebileceğiniz nadir ülkelerden olan Bosna Hersek, eşine az rastlanır muhteşem bir özelliğe sahiptir ki bu da inançların renkli birlikteliği. Cami’nin ve Sinagogların birkaç adım uzaklıkla birbirinin yanında olabildiği ve bu birlikteliği uzun yıllar sürdürebildiği gerçek bir kültür harikası.

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna da birçok kültür’ün izine rastlamak oldukça mümkün. Ortodoks, Müslüman, Katolik ve Museviliği kardeşçe uzun yıllar boyu seyrine şahit olan şehirlerin başında geliyor. Gezi Rehberi uzmanlarına göre de gezilmesi gereken yerlerin ilk 10 isminde yer alıyor. Osmanlı’nın İstanbul’dan sonra gelen en önemli şehirlerindendir. Bünyesinde barındırdığı saraylar, hamamlar, kapalı çarşılar ve camilerle adeta bunu kanıtlar nitelikte.

Saraybosna’nın en önemli yerleri; tüm şehrin kalbi, camileri ve yaşam alanlarıyla bir yer olan Bascarsija, Saraybosna kuşatmasında milyonlarca insanın kurtulmasına sebep olan ve şehrin serbest bölgeye bağlanmasını sağlayan Saraybosna Tüneli Müzesi, 1. Dünya Savaşının başlamasına neden olan Fransız Arşidükü Ferdinand’ın suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, hafta sonlarını cennete, eğlenceye ve rahatlamaya ayırabileceğiniz Bosna nehrinin çıkış yeri Vrelo Bosne, dünya’nın en iyi mimarisine sahip Osmanlı’nın imzasının olduğu Gazi Hüsrev Bey Camii bunlardan yalnızca birkaçı.

Bosna Hersek’in doğa güzelliklerinin insanlara sunduğu muhteşem hediyeler de buranın çekiciliğini ikiye katlıyor. Nehirde yapabileceğiniz rafting keyfi, tertemiz oksijenini içinize soluyarak keyfini çıkaracağınız dağ sporları, doğayı olabildiğince kendisi gibi seyredebileceğiniz ve içinde hayvanların özgürce salındığı doğal yaşam alanları, şelaleler içinde kendinizi kaybedeceğiniz doğa güzellikleri ve daha sayılamayan birçok şey işte bu diyebileceğiniz nitelikte.

Kendinizi cennetin bir köşesinde gibi hissedeceğiniz Bosna Hersek kültürlü insanların varlığıyla da oldukça iç açıyor. Ülkede kitap okuma oranı oldukça yüksek ve insanları çok kültürlü. Şehirde suç oranının az olması da bunu kanıtlıyor. Saraybosna Üniversitesi, Bosna Hersek deki en büyük ve en eski Üniversitelerden.

Tüm bölümleri bulabileceğiniz Saraybosna Üniversitesi geçek ideallerin gerçekleşebileceği, unutulmaz anılara sahne olabilecek, en deneyimli öğretim görevlilerinin bulunduğu, kısacası kendinize, hayatınıza ve istediğiniz tüm yaşam tarzına cevap verebilecek düzeyde muhteşem bir üniversite. Şehriyle kendine âşık edebilecek bir güzelliğin yanında tüm bunları kimliğini, geçmişini kaybetmeden öğrencilerine sunan Saraybosna Üniversitesi yıllar geçtikçe kendini çok daha iyi şekilde göstermiş ve rengârenk kültür insanlarını bağrına severek basmıştır.

Bosna Hersekle ilgili Genel Bilgiler

Bosna Hersek de yaşam, düşüncelerinizin ötesinde bir gerçeklikle size sunulan bir hediyedir. Orda yaşamak, gezmek, tarihini öğrenmek veya okullarında okumak şanslı denilebilecek insanların elde edebileceği fırsatlardan olmuştur. Belki de hayata bakış açınızı değiştirecek Bosna Hersek’in her adımında size heyecan verecek bu atmosferini mutlaka içinize çekmelisiniz. Orada size ve içinizden geçenlere dair her şey var.

Bosna Eğitim Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!