Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe Destekli Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Bosna Hersek üniversiteleri Türkçe destekli eğitim dilinde verilen bölümler hakkında bilgiler alan öğrenciler seçimlerini çok kolay bir şekilde..

Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe Destekli Eğitim Dilinde Verilen Bölümler

Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe destekli eğitim dilinde verilen bölümler arasında birçok üniversite bölümü bulunmaktadır. Ülkemizde ve tüm dünyada geçerli meslekler vardır. Bu tarz meslekler her üniversitede büyük önem gören, eğitimi zor olan, nitelikli bölümlerdir. Bu bölümler arasından inşaat mühendisliği, mimarlık, elektrik ve makine mühendisliği, hukuk gibi bölümler yer almaktadır. Mühendis ya da avukat olmak toplumdaki yerinizi yükseklere çıkaracak olan geçerli bölümlerdir. Bu bölümlerde okumak ise Türkiye’de çok zordur. Bu bölümlere giril yapmak için üniversite sınavlarında çok iyi bir derece almak gereklidir. Aynı zamanda dikey geçiş ile geçiş yapılabilen bu bölümlerde geçiş yöntemi çok daha zordur.

Dikey geçiş yöntemi önlisans öğrencilerini kapsayan bir durumdur. 2 yıllık okuyan kişiler sonrasında bu bölümleri 4 yıllık olarak tamamlama hakkına sahiptir ama bunun için istenilen şartları yerine getirmelidir. Kişinin DGS’ye girmesi ve yüksek puan alması, aynı zamanda da mezun olduğu iki yıllık bölümde not ortalamasını yüksek tutmak zorundadır. Bu şartlar yüzünden çoğu öğrenci 4 yıllık istediği bölümlere geçiş yapamamakta ve eğitimi eksik kalmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı böyle sorun yaşayan tüm öğrencilere yardımcı olacak anlaşmalar ve işbirliklerine girmiştir. Bu tarz bölümlerde eğitim almak için firmamıza danışabilir ve farklı eğitim seçeneklerini görebilirler. Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe destekli eğitim dilinde verilen bölümlere geçiş yapmak için farklı seçenekler bulunmaktadır.

Bosna Hersek üniversitelerinde yer alan tüm bölümlere herhangi bir şart olmadan giriş yapabilirsiniz. Aynı şekilde DGS’ye girmenize ve yüksek puanlar almanıza da gerek yoktur. Bu bölümler için kayıt yaptırmak yeterlidir. Hukuk eğitiminizi Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile birlikte Bosna Hersek’te Türkçe destekli eğitim dili ile alabilirsiniz. Türkçe destekli eğitim alacağınız bölümler arasında mimarlık bölümü de yer almaktadır. Çeşitli mühendisliklerin dili de Türkçe’dir. Bu üniversite derslerini veren akademisyenlerin büyük bir kısmı da Türk hocalardan oluşmaktadır. Elektrik mühendisliği, makine mühendisliği, inşaat mühendisliği Türkçe olarak verilmektedir.

Bosna Hersek Üniversiteleri Türkçe destekli eğitim dilinde verilen bölümler sayesinde hiçbir zorluk ve uyum sorunu yaşamadan nitelikli bölümlerde lisans eğitimi alabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!