Bosna-Hersek Üniversite Başvurusunda İstenilen Belgeler

Üniversite Başvurusunda İstenilen Belgeler

Bosna-Hersek Üniversite Başvurusunda İstenilen Belgeler, Üniversite okumak her gencin en büyük hayalidir. Son zamanlarda önümüze konulan sınav engeli...

Başvurusunda İstenilen Belgeler

Bosna-Hersek Üniversite Başvurusunda İstenilen Belgeler, Üniversite okumak her gencin en büyük hayalidir.

Son zamanlarda önümüze konulan sınav engeli üniversite hayallerimize ket vurmaktadır. Birçok kişinin katıldığı sınavda istediğimiz bölüme yerleşebilmek amacı ile gireceğiniz bölüm için gerekli olan puanı tam olarak almanız gerekmektedir. Üniversite sınavı kaygısı yaşamaktan bıktım, sınava ihtiyaç duymadan eğitim görebileceğim bir üniversite var mı diye merak ediyorsanız internette Bosna Hersekte okuyabileceğiniz üniversiteleri araştırıp bilgi edinmeniz yeterli görülmektedir.

Bosna Hersekte bulunan üniversitelere giriş aşamasında herhangi bir sınava tabii tutulmanız gerekmemektedir. Sınava girmeniz gerekiyor, ı geçmeniz gerekiyor söylemlerinden bıktıysanız Bosna Hersek Üniversitesine başvuru yapmanız yeterli görülmektedir. Bosna Hersek Üniversitesi aynı zamanda denklik belgesi de verdiği için diplomanızı Türkiye ve diğer Dünya ülkelerinde rahatlıkla kullanabilme olanağınız bulunmaktadır.

YÖK diplomanız ile birlikte size denklik belgesi de sunmaktadır.

Bosna-Hersek Üniversite Başvurusunda İstenilen Belgeler, arasında sınav sonuç belgesine ihtiyaç duymadan kayıt yaptırabileceğiniz bir üniversite konumundadır. Bosna Hersek üniversitelerinden herhangi birinde okumaya karar verdiyseniz internette arama motoruna istenen belgelerin neler olduğu ile ilgili araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Bosna Hersek Üniversite başvuruda istenen belgeler arasında şunlar yer almaktadır: nın aslı ya da noterden tasdikli sureti, pasaportun resimli olan bölümünün fotokopisi (pasaportun geçerlilik süresi en az 2 yıl olmalıdır), 4 yıllık lise öğrenim hayatınızın yılsonu not dökümlerini (1., 2., 3. ve 4. sınıf) gösteren belge (tasdikli), Sağlık Müdürlüğü onaylı Devlet hastanelerinden veya Aile hekimlerinden alınan sağlık raporu (resimli), Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak noter onaylı ikametgah belgesi ve nüfus kayıt örneği, arka zemini beyaz olmak kaydıyla 7 adet vesikalık fotoğraf, vilayet makamından tasdikli adli sicil kaydı ve tasdikli taahhütname (yurt dışında eğitim göreceği süre boyunca eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacağına dair noterden belge).

Bosna Hersek Üniversite başvuruda istenen belgeler hakkında bilgi edindikten sonra Bosna Hersekte yer alan üniversitelerden herhangi birine başvuru yapabilirsiniz. Bosna Hersekte Mostar, Saraybosna, Tuzla, Zenica Üniversitesi yer almaktadır. Bu üniversitelerden herhangi birine başvuru belgeleriniz ile beraber başvuru yapmanız durumunda kabul edilme ihtimaliniz bulunmaktadır. Bu üniversitelerde AB standartlarında eğitim veriliyor olması giriş haricinde bu üniversitelerin avantajlı yönleri arasında yer almaktadır. Ayrıca Türkiye’deki üniversitelerde harcanan gider kadar masrafınız olacağı bilgisi de internette yazan olumlu bilgiler arasında yer almaktadır. Bosna Hersekte ki üniversitelerden herhangi birinde okumanız durumunda üç yılsonunda diplomanızı almaya hak kazanmaktasınız. Diplomanızın yanında verilen denklik belgesi de Türkiye ya da herhangi bir Dünya ülkesinde çalışabilme imkânına sahip olabilmenizi sağlamaktadır. Bosna Hersekte eğitim görmenin birçok avantajı bulunmaktadır. AGİK güvencesinde bir eğitim görmenin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Özellikle kız öğrenciler giyim konusunda herhangi bir sınırlamaya tabii tutulmamaktadır. Ayrıca konaklama için her üniversitenin her bölümünde yurt imkânı bulunmaktadır.

Bosna Eğitim Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!