bosna hersek üniversite bölümleri

2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

Mimarlık alanında alacakları eğitimler ile saygın bir meslek sahibi olacaklarını bilen kişiler bunun için dikey geçiş seçeneklerini de dikkate almalıdırlar.

2 Yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık Dikey Geçiş

İki yıllık Myo mezunu olsanız dahi Mimar olabilirsiniz, hatta sınava bile girmeden. Sizinle dalga geçtiğimizi düşünebilirsiniz ama bu söyledikleriz tamamen gerçek. Sizlere dikey geçiş sınavı olmadan doğrudan 2 yıllık Myo mezunlarına Mimarlık dikey geçiş şansı sunan Uluslararası Travnik Üniversitesi’nden bahsetmek istiyoruz. Tarihi ortaklığımız olan, Osmanlı vezirlerine ev sahipliği yapan güzel ülke Bosna Hersek’te bulunan üniversitede Mimarlık eğitimi alabilirsiniz. Sınavsız eğitim sunan üniversitede Türkçe destekli eğitim verildiğini de ekleyelim. Çok sayıda Türk öğrencinin kullandığı bu şansa siz de sahip olabilirsiniz. Ekonomik açıdan zengin biri olmasanız da eğitim masrafları ailenizin belini bükmeyecek durumdadır. Yani senelik sadece 2500 Euro ödeyerek Mimarlık eğitimi alabilecek, dikey geçiş sınavına girmeden kolayca 3.sınıftan başlayabileceksiniz.

Mimarlık Dikey Geçiş Şartları

Mimarlık Fakültesi mezunu olarak dünyanın her yerinde imzanızı taşıyan binalar yapabilirsiniz. Avrupa’da eğitim görmüş olmanın ve alacağınız Europass mavi diplomanızın avantajını mesleki anlamda doya doya yaşayabilirsiniz. Meslektaşlarınıza hem bilgi, hem kaliteli eğitim, hem donanım, hem de yabancı dil bilginizle fark atabilir, sene kaybetmeyeceğiniz için kariyer planlamasına erkenden başlayabilirsiniz. Bu ve daha pek çok avantaja sahip olabileceğiniz için mutlaka 2 yıllık Myo mezunlarına Mimarlık dikey geçiş fırsatından yararlanmalısınız. Altın değerindeki bu şansla birlikte geleceğinizi tamamen hayal ettiğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.

2500 Euro gibi cüzi bir rakamla tüm senenin bedelini ödeyebilir, aylık 300-400 Euro gibi bir rakamla da hayatınızı en iyi şekilde idame ettirebilirsiniz. Eğer eğitim masraflarınızı daha da düşürmek istiyorsanız o halde kredi yurtlar kurumuna başvurarak geri ödemeli kredi bursu edinebilir, daha rahat bir öğrencilik hayatına sahip olabilirsiniz. Boşnakça öğreneceğiniz gibi, İngilizcenizi de geliştireceksiniz. Yabancı öğrencilerle arkadaşlık kuracak, en iyi eğitmenlerden, akademisyenlerden dersler alacak ve tarih, kültür, doğa turları yapabileceksiniz. Yepyeni bir ülkede kendi geleceğinizi inşa etmenin büyük hazzıyla beraber dünya standartlarında bir eğitim almanın keyfini yaşayacaksınız.

Mimari açıdan da ufkunuzu genişletecek bir ülke olan Bosna Hersek’te öğrenci olmak gerçekten çok kıymetlidir. Üstelik Avrupa’nın da en saygın okullarından olan Uluslararası Travnik Üniversitesi’nde okuyacaksınız. 2 yıllık Myo Mezunlarına Mimarlık dikey geçiş fırsatı sunarken sizlere sınav zorunluluğu getirmeyen ülkede yaşam koşulları da son derece uygundur. Tüm bunlar ve daha fazlası hakkında bilgi almak, başvuru yapmak ve yeni hayatınıza başlamak için sizleri hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize bekliyoruz. 20 yıllık tecrübemizle eğitiminize yurt dışında devam etmeniz için size her türlü yardımı vermeye hazırız.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Mimarlık Lisans Tamamlama Programı

Bosna Hersek Üniversiteleri Uluslararası Travnik Üniversitesi tarafından yapılan Mimarlık Lisans Tamamlama Programına istenilen önlisans diplomanızla üniversiteye kontenjan sınırları dahilinde yerleşebilirsiniz. Bosna Hersek Üniversitelerini tercih eden ayrıca Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığı tarafından Uluslarası Travnik Üniversitesi’ne yerleştirilen Bosnada eğitim Mimarlık programı adayları kesin kayıt yaptırdıkları takdirde Bosna’da eğitime sınıftan başlayarak lisans öğrencisi olurlar.

Meslek Yüksekokulu son sınıf öğrencileri veya mezunları öğrencileri DGS’ye girmek zorunda değildir. Önlisans mezuniyet alanını göre gerekli Bosna Hersek Üniversiteleri evraklarınızı tamamlayarak sınavsız olarak üniversiteye Bosnada eğitim kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eurostar Yurtdışı eğitim olarak güvenilir danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Bosna Hersek’te Türkçe dili hakim olarak konuşulmaktadır. Bosnada eğitim Mimarlık bölümü yıllık harç ücreti 2500 Euro’dur.

Yurtdışı Bosna Hersek Üniversiteleri lisans eğitiminde uygun çözümler için en doğru adrestesiniz. Hem Bosna Hersek eğitim mimarlık mezunu olun hem de farklı diller öğrenerek donanımlı hale gelin. Bosnada eğitim alan öğrenciler 4 yıllık lisans mezunu olarak Türkiye’de büyük avantajlar elde etmektedir. Bosna Hersek Üniversiteleri diplomaları Türkiye’de de tanınmaktadır.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Mimarlık Geçiş Yapabileceğiniz Bölümler

İç Mimarlık İç mimarlık ve çevre tasarımı
Mimari restorasyon Mimarlık teknolojisi
Şehir ve Bölge Planlama İnşaat
İnşaat Teknolojisi İnşaat Teknikerliği
Mermer Teknolojisi Mermercilik
Mimari Dekoratif Sanatlar Restorasyon ve Konservasyon
Restorasyon Yapı Ressamlığı
Bina Koruma ve Yenileme Dekor Tasarımı
Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Doğal Taş Dekorasyonu
Duvar Süsleme Sanatları Eser Koruma
İç mekan koruma ve Yenileme İç Mekan tasarımı

Bosna Eğitim Haritası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!